Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Sport a soutěže

Závody v orientačním běhu se po čtyřech letech vrátily do Máchova kraje 06.06.2019
V romantickém kraji kolem Máchova jezera se konal ve dnech 5. - 6. června XIX. ročník otevřeného mistrovství ČR v orientačním běhu. Závody byly pro příslušníky HZS krajů a podniků, Policie ČR, MV ČR i příchozí. Závody profesionálních hasičů se konaly jako Memoriál Karla Vacka, velitele stanice Česká Lípa, který v roce 1992 tragicky zahynul při výkonu služby.

Trať byla vedená v krásném terénu Máchova kraje, závodníci potřebovali nejen rychlost a dobrou orientaci v terénu, ale také schopnost se vyrovnat s tropickým počasím. To činilo závod velmi obtížný! Výhodu měli ti, kteří nestartovali v první závodní den mezi jednotlivci na začátku, protože bouřková přeháňka přinesla na další část závodu ochlazení.

Na start se postavila téměř osmdesátka závodníků. Muži jednotlivci si mohli vybrat ze dvou tras různých délek, a to buď 5 km nebo 7,6 km. V kategorii M-1 (muži HZS - 5 km) zvládl trať nejrychleji Bořivoj Skryja z HZS Kraje Vysočina s časem 45:18, druhé místo obsadil Daniel Bříza z HZS Pardubického kraje (45:24) a skvělé třetí místo vybojoval Vladimír Dostál z domácího HZS Libereckého kraje (56:51). Trať závodu okusil i ředitel HZS Libereckého kraje Luděk Prudil, který byl z jednadvaceti závodníků v této kategorii osmý.

Na trati 7,6 km v kategorii M-2 (muži HZS) se stal jednoznačným favoritem Jan Petr z HZS Libereckého kraje. Jan Petr zaběhl závod za 45:37, čímž zajistil zlato pořádajícím. Ostatním závodníkům utekl skoro o 2 minuty, za sebou nechal na druhém místě Martina Tuharského z HZS Moravskoslezského kraje a Pavla Vojtíka z HZS hl. m. Prahy.

Sportovcům Libereckého kraje se letos dařilo i ve štafetách, kde v kategorii HZS získali stříbro. Organizátoři si pro závodníky štafet připravili malé překvapení v podobě poslední kontroly, kterou umístili do vody Máchova jezera. Každý tak musel k poslední kontrole doplavat.

Kompletní výsledky naleznete v přiložených souborech níže.  

Odkaz na všechny fotografie 

Autor: Mgr. Zdenka Štrauchová

Obrázky k článku

Přiložené souboryVýsledky MČR jednotlivci.pdf  Výsledky MČR jednotlivci.pdf  
Výsledky MČR štafety.pdf  Výsledky MČR štafety.pdf  NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI