Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Sport a soutěže

Stříbro pro kynologa HZS Libereckého kraje v závodě Search and Rescue 2017 16.08.2017
Ve dnech 11. - 12. 8. 2017 se kynologové HZS Libereckého kraje nstržm. Pavel Málek a mjr. Pavel Viták zúčastnili druhého ročníku záchranářského závodu Search and Rescue 2017, který pořádala Česká hasičská jednota hasičský sbor Příbram.

Závodu se účastnilo devět dvoučlenných týmů složených ze dvou psovodů a dvou psů. Nstržm. Pavel Málek s Veronikou Kosinovou z SDH Horní Bříza vybojovali se svými čtyřnohými parťáky druhé místo. Mjr. Pavel Viták se účastnil takové akce poprvé a nastoupil v týmu s Janou Martínkovou ze ZBK LK, po celkovém součtu bodů skončili na 6. místě.

Závod byl určen pro zkušené kynologické týmy, které čekalo sedm reálných nasazení. Nikdo z účastníků závodu však dopředu neznal čas, místo, ani druh nasazení týmu. Informace o výjezdu byly předávány formou SMS a místo určeno pomocí UTM souřadnic. „Po obdržení informace o výjezdu se musel tým dostavit do 30 minut na místo nasazení, a to pěšky, na korbě nákladního auta, dodávkou nebo na vozíku za čtyřkolkou", popsal detaily kynolog Pavel Málek.

Jak pokračoval, v průběhu závodu zasahovali třikrát při plošném pátrání po osobách, při simulované povodni překonali vodní tok pomocí improvizované lanovky, zasahovali u simulovaného výbuchu kotelny, kam museli slanit. Dále vyhledávali osoby v bývalém pivovaru určenému k demolici, zachraňovali podnapilou dívku v pramici na vodní hladině, zasahovali u dopraní nehody s vážným zraněním cyklistky s dohledáním řidiče traktoru. „Během celého závodu jsme postupovali jako u skutečného zásahu včetně komunikace s velitelem zásahu, dispečinkem ZZS," doplnil Málek.

Foto: archiv Pavla Málka. 

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI