Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Sport a soutěže

Hasiči se utkali v disciplínách požárního sportu 10.04.2016
O tomto víkendu se konal jubilejní 30. ročník Jablonecké haly, soutěže v disciplínách požárního sportu. Vyhlášené závody opět hostila atletická hala areálu Střelnice v Jablonci nad Nisou. V sobotu i neděli se závodilo v běhu jednotlivců na 100m s překážkami a štafetě 4x100m s překážkami. První soutěžní den se představily jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí a podniků, v neděli se uskutečnila tzv. PROFI část pro příslušníky hasičských záchranných sborů, pracovníky jednotek hasičských záchranných sborů a služeb podniků a příslušníky požárních družstev vojenských útvarů.

Nejlepší výkon dnes v kategorii mužů na 100 metrech s překážkami podal Jakub Paulíček s časem 16,26 z HZS Pardubického kraje, (ÚO Ústí nad Orlicí). Stříbrnou příčku vybojoval Stanislav Paulíček (HZS Královéhradeckého kraje), který trať zdolal za 16,34. Bronz putoval opět do Královéhradeckého kraje, a to Janu Zahřívalovi za čas 16,45.

Štafet startovalo v nedělním závodě celkem 11. Nejvyšší umístění na stupních vítězů patřilo HZS Moravskoslezského kraje, ÚO Karviná (čas 59,48). Druhé místo vybojovali kolegové ze Slovenska z OR HaZZ Poprad 2 (čas 59,58). Skutečně těsně za nimi obsadili třetí příčku hasiči HZS Plzeňského kraje s časem 59,64. Loňští vítězové z Královéhradeckého kraje získali čtvrtou pozici. Čas domácího družstva HZS Libereckého kraje stačil na osmé místo.

Závody probíhaly za mezinárodní účasti, Jabloneckou halu podpořili závodníci ze Slovenské republiky, Polské republiky či Rumunska.

V úvodní části profi závodů zazněla přání, aby se nikdo při svých sportovních výkonech nezranil. To se také vyplnilo a zdravotníci nemuseli řešit žádný úraz. Závody pro všechny příznivce požárního sportu připravilo Okresní sdružení hasičů ČMS Jablonec nad Nisou ve spolupráci s ÚO Jablonec nad Nisou Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR.

Pozn.: Výsledky jsou v přiloženém zip souboru níže.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené souboryVýsledky komplet.zip  Výsledky komplet.zip  NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI