Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Sport a soutěže

Soutěž ve vyprošťování opět vyhráli hasiči z Frýdlantu 01.06.2015
V sobotu 30. května 2015 se uskutečnila pod záštitou starosty města Ing. Dana Ramzera v hasičské zbrojnici ve Frýdlantu Krajská soutěž JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Celkem se soutěže zúčastnilo pět družstev z kraje a své prvenství z předešlých ročníků obhájili hasiči JSDHO Frýdlant. Postupují tak na mistrovství republiky, které se bude konat v Třinci ve dnech 21. - 23. srpna 2015.

Z hlediska organizace proběhla soutěž (sčítací komise, pracovní četa, měření časů, příprava scénářů, zajištění cen) na výbornou. Autovraky byly vybrány z modelů automobilky Škoda. Připravené scénáře tvořily zpravidla dvě „havarovaná" vozidla doplněná betonovou skruží nebo telefonním sloupem. Dále byl zásah „ztížen" přítomností anglicky mluvící zraněné řidičky nebo plynové nádrže na propan - butan. Z hlediska vyprošťování a účinné zdravotní pomoci zachraňované osobě byly soutěžní týmy JSDHO na velmi dobré úrovni.

Na mistrovství republiky přejeme družstvu JSDHO Frýdlant hodně sportovních úspěchů. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje zároveň velmi děkuje JSDHO Frýdlant za poskytnutí celého zázemí a družstvu Frýdlant - Větrov za činnost pracovní čety.
 
Soutěžní družstva se umístila v tomto pořadí:

1. JSDHO Frýdlant
2. JSDHO Hrádek nad Nisou
3. JSDHO Železný Brod


4. - 5. JSDHO Lomnice nad Popelkou
4. - 5. JSDHO Maršovice

Účast na soutěži, bez rozdílu, zda družstvo soutěží či nikoliv, je součástí pravidelné odborné přípravy jednotek předurčených pro zásahy v souvislosti s následky dopravních nehod dle plánu odborné přípravy JSDHO organizované HZS LK k prodloužení odborné způsobilosti pro danou předurčenost. Tuto možnost, kromě soutěžících JSDHO, využily ještě JSDHO Český Dub, Chrastava, Osečná, Višňová, Raspenava, Rokytnice nad Jizerou a Jablonec nad Nisou - Jablonecké Paseky. Zbylé JSDHO budou mít možnost prodloužit svoji odbornou způsobilost diváckou účastí na soutěži profesionálních hasičů, která se bude konat 16. září 2015 v Semilech.

Foto: HZS LK, mjr. Ing. Jaromír Mottl
Autor: kpt. Ing. Radek Vojík

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI