Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Sport a soutěže

Jablonecká Makak aréna vybírala nejlepšího hasičského lezce 04.11.2014
Lezecké výkony, nad kterými se skutečně tajil dech, předvedli závodníci dnes na Přeboru HZS ČR v lezení na obtížnost na umělé stěně. Závod se konal v lezecké aréně Makak v Jablonci nad Nisou a o toho nejlepšího se utkalo 23 lezců. Na hasiče zde čekaly 2 kvalifikační cesty, které si mohli závodníci dopředu prohlédnout. Poté byla vytvořena finálová cesta 7a, do které nastoupalo 15 nejlepších borců. Jelikož byla pokořena hned několika najednou, sedm nejlepších, kteří překonali první stropový chyt č. 42, postupovalo do superrfinále. Zde byla obtížnost 8a a stejně jako u předchozí cesty na ni závodníci přicházeli z izolace. Na zdolání cesty měli navíc limit 10 minut.

Úžasnou formu předvedl Ondřej Ďoubal z HZS Moravskoslezského kraje, kterému právem náleželo první místo. Ze stříbra se mohl radovat Petr Urbanovský z HZS Olomouckého kraje a bronz si odvezl Roman Popík z HZS Vysočina. Pozadu nezůstali ani hasiči Libereckého kraje, kteří obsadili skvělé 5. a 6. místo. (5. místo Jakub Sucharda ze stanice Tanvald, 6 místo. Jaroslav Voříšek ze stanice Liberec).

Vedle hlavního závodu byla pouze pro zájemce vyhlášena soutěž v lezení na rychlost. Zde zvítězil Jaroslav Krejčík z HZS Libereckého kraje (stanice Semily), druhým nejrychlejším se stal Jaroslav Boucký z HZS Ústeckého kraje (ÚO Děčín) a na třetí příčku dosáhl Tomáš Indra z HZS Olomouckého kraje (ÚO Olomouc).

Pořadatelem letošního klání byl Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje ve spolupráci s GŘ Hasičského záchranného sboru ČR, Statutárním městem Jablonec nad Nisou a Základní organizací odborového svazu hasičů Jablonec nad Nisou. Přebor se konal pod záštitou generála HZS ČR Ing. Františka Zadiny, který se akce osobně zúčastnil a obdivoval sportovní výkony lezců.

Děkujeme všem závodníkům a hostům za účast a také podporu partnerů. Přebor podpořily firmy: Hygotrend, s. r. o., Dům vína Jablonec nad Nisou, Jablotron Alarms, a. s., Jablonec nad Nisou, Makak climbing s. r. o., Pivovar Liberec-Vratislavice Konrad. Za ceny děkujeme i mediálnímu partnerovi serveru Požáry.cz.
 
Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová
 
Pozn.: V souboru níže připojena kompletní výsledková listina.
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené souboryVýsledky.pdf  Výsledky.pdf  
Výsledky lezení na rychlost.pdf  Výsledky lezení na rychlost.pdf  NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI