Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Hasičská legenda Zdeněk Frydrych převzal čestné občanství města Česká Lípa 11.09.2018
Zdeněk Frydrych je čestným občanem města Česká Lípa. Tento titul mu za jeho celoživotní obětavou profesionální i dobrovolnou práci ve sboru hasičů, kterou významnou měrou přispěl k rozvoji požární ochrany města Česká Lípa, předala starostka Romana Žatecká.

Mimořádně obětavý, velmi statečný, hasič každým coulem a především chlap. Tak dodnes vidí kolegové Zdeňka Frydrycha, který je žijící hasičskou legendou.

Pan Frydrych je přes 60 let u hasičů, je bývalým profesionálním hasičem a členem Sboru dobrovolných hasičů Česká Lípa.

V roce 1965 byl jedním z pěti členů, kteří položili základní kámen profesionálních hasičů v České Lípě a založili veřejný požární útvar. Profesionálním hasičem zůstal až do svého odchodu do důchodu v roce 1998. Je nositelem mnoha hasičských ocenění a vyznamenání. Jako profesionální hasič obdržel v roce 1979 od tehdejšího prezidenta vyznamenání za hrdinský čin, když při požáru Benziny odjel s hořící cisternou plnou nafty mimo areál, čímž zachránil mnoho lidských životů při případném výbuchu plných podzemních nádrží. Při této akci nebral ohled na svůj život, ani na svou rodinu, pouze se soustředil na svou práci a záchranu ostatních životů.

Za svůj život vychoval několik generací hasičů, vedl k tomu i své děti.

"Milý Zdeňku, za Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje ti gratuluji k získání tohoto významného ocenění, jako je čestné občanství města Česká Lípa a za sebe říkám, že si ho rozhodně zasloužíš," uvedl ředitel územního odboru HZS Česká Lípa plk. Mgr. Ladislav Vakula.

„Vážený pane Frydrychu, je mi velkou ctí vám jménem města a jeho občanů, jejichž majetek a životy jste jako hasič po více než 60 let chránil, předat u příležitosti vašeho letošního životního jubilea titul čestného občana města Česká Lípa," dodala při slavnostním ceremoniálu Romana Žatecká.

Pan Frydrych je již devátým čestným občanem České Lípy od roku 1998. Čestné občanství mu bylo uděleno zastupiteli města dne 27. června 2018 a slavnostně předáno v pondělí, 10. září 2018.

Na Zdeňka Frydrycha nezapomněli ani českolipští dobrovolní hasiči a profesionální hasiči HZS LK, kteří mu na náměstí připravili hasičskou dráhu, kterou oslavenec zvládl bravurně.
 
Foto: Václav Soukup

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI