Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Odborné informace

Vznícený tuk napáchal škodu v kuchyni 14.12.2016
Včera v 19:11 hodin byly vyslány 4 jednotky hasičů do Liberce (ulice Hejnická), kde byl nahlášený požár v rodinném domě. Jak hasiči zjistili, za požárem stál vznícený rostlinný tuk v kuchyni. V době jejich příjezdu byl již požár uhašen. Žena, která plameny likvidovala, se nadýchala zplodin hoření a utrpěla popáleniny. Do příjezdu zdravotníků ji policisté s hasiči poskytli první předlékařskou pomoc. Z preventivních důvodů byl ZZS odvezen i další obyvatel domu. Dle předběžného odhadu vyšetřovatele HZS LK způsobil požár škodu za více než 60.000 Kč.

V předvánočním období a o svátcích věnujte přípravě pokrmů maximální pozornost. Hasiči každoročně vyjíždějí k požárům v domácnostech, kde oheň napáchal velké škody a ohrozil lidské životy. Pokud připravujete jídlo, neodbíhejte nikam telefonovat, nechoďte se dívat na televizi, byt (dům) neopouštějte ani kvůli rychlé návštěvě u sousedů nebo nákupu.

Pozor také při přípravě jídel v nočních hodinách po návratu z restauračních zařízení, kdy lidé vlivem předešlé konzumace alkoholu usnou a ponechají pokrm na zapnutém sporáku.

Když už se vám potraviny na plotně vznítí, za žádnou cenu je nehaste vodou. Použijte velkou pokličku, plech na pečení, mokrý hadr či utěrku. Ty zamezí přísunu kyslíku a oheň uhasne. Dobrým pomocníkem při těchto „malých" bytových požárech je univerzální hasicí přístroj ve spreji, kterým lze požár zlikvidovat dřív, než se rozšíří. V blízkosti sporáku nenechávejte hořlavé předměty jako papírové ubrousky, chňapky nebo utěrky.

Foto: HZS LK, kpt. Ing. Radek Poloprutský. 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 4. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI