Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Požár sklářské dílny způsobil škodu dva miliony korun 30.10.2017
Hasiči překonali únavu z vyčerpávající denní směny, kdy likvidovali následky extrémního větru, který se přehnal přes Českou republiku a část noci strávili opět v terénu. Vyjížděli totiž k požáru přístavku rodinného domu v Železném Brodě v městské části Jirkov. Přístavek sloužil jako sklářská dílna a byl pro tuto činnost plně vybaven. Uvnitř dílny se nacházely dvě sklářské pece, materiál na výrobu skla, tři propanbutanové lahve a dva barely s kyselinou sírovou.

Operační a informační středisko HZS LK přijalo hlášení o události hodinu před půlnocí z neděle na pondělí (nahlášeno 23:07h). Na místo zásahu bylo vysláno osm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Jednotky ihned zahájily hasební práce, požár likvidovaly třemi vodními proudy. Zásah probíhal kvůli silnému zakouření v dýchací technice a kvůli nutnému přečerpání chemikálií do náhradní nádoby oblékli příslušníci i protichemické ochranné obleky. Jelikož šlo o dlouhotrvající zásah v dýchacích přístrojích, dorazil k události ze stanice Liberec protiplynový a chemický kontejner s plnicím zařízením tlakových lahví.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat za 1,5 hodiny. Úplně zlikvidován byl v 1:45 hod. po půlnoci. Následně hasiči vyklidili prostor kóje a rozebrali střešní konstrukci přístavku, aby mohli dohasit případná skrytá ohniska požáru. Oheň zcela zničil nejen přístavek, ale i dvě sklářské pece, tři PB lahve a jeden barel kyseliny sírové, který byl poškozen natolik, že kyselina vytekla. Hasiči tedy celý prostor neutralizovali vápnem. Jednotky zasahovaly v místě události až do ranních hodin.
Příčina vzniku požáru je předmětem šetření, dle prvotního odhadu se škoda vyšplhá minimálně na 2 miliony korun. Tři miliony korun se podařilo uchránit. Nikdo nebyl zraněn ani se nenadýchal kouře.

Foto: HZS LK

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI