Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči mají nové tréninkové hřiště 26.09.2018
Nové víceúčelové hřiště mají příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ze stanice Česká Lípa, ale i dobrovolní hasiči a městští strážníci z České Lípy.

Dnes bylo za účasti ředitele HZS LK plk. Ing. Luďka Prudila a starostky města Česká Lípa Mgr. Romany Žatecké slavnostně zahájen provoz nové multifunkční sportovní plochy. Ta vyrostla v areálu stanice HZS LK v České Lípě. Celkové náklady na realizaci projektu byly 1.993 497 Kč a město na stavbu přispělo jedním milionem korun.
„Jsem velmi rád, že město Česká Lípa naši myšlenku na nové sportoviště podpořilo, protože naši hasiči, ať už profesionální nebo dobrovolní, mají důstojné místo, kde si budou udržovat a zlepšovat svoji fyzickou kondici," uvedl ředitel HZS LK plk. Ing. Luděk Prudil.

Po slavnostním přestřižení pásky se mezi sebou v prvním velkém zápase utkaly týmy profesionálních hasičů ze stanice v České Lípě I. a II., tým Městské policie Česká Lípa a tým jednotky sboru dobrovolných hasičů z České Lípy. Vítězství z přátelského utkání si odnesli profesionální hasiči II. Všem sportovcům se dopolední program líbil a týmy se domluvily na každoročním opakování turnaje.

Víceúčelové hřiště je vybaveno hrací plochou pro fotbal, volejbal, nohejbal a tenis a běžeckým oválem se dvěma drahami. Také zde najdeme náběhovou dráhu pro nácvik disciplín požárního sportu - výstup do 4. nadzemního podlaží požární věže atd. Nechybí ani doplňkové aktivity - hřiště 5x5 metrů na street ball a v plánu je dokončení workoutového venkovního fitness koutku na rozcvičení.

Stavba byla dokončena a kolaudována 18. 7. 2018, tedy přesně 280 dní od poklepání na základní kámen víceúčelového hřiště.

Foto: HZS LK nprap. Jan Jech, por. Pavlína Bílková

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI