Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči četli dětem z nové knížky Hasičských pohádek 13.10.2016
Na 137 stanicích v České republice dnes představili hasiči dětem svou novou knížku Hasičských pohádek. Pozadu nezůstali ani v Libereckém kraji, kde se četlo na stanici v Liberci, Jablonci nad Nisou a České Lípě. Publikace obsahuje 14 pohádek, které sepsali sami hasiči ze všech oblastí Hasičského záchranného sboru ČR. Liberečtí hasiči mají v knize dvě pohádky, a to Dráček ohniváček a O plamínkovi. V Hasičských pohádkách jsou zastoupeny klasické pohádkové postavy jako čerti, draci, skřítci a nechybí samozřejmě hasiči. Příběhy přinášejí nejen zábavu, ale i poučení.

Mezi čtenáři Hasičských pohádek byl na stanici v Liberci i šéf krajských hasičů plk. Ing. Luděk Prudil. Další pohádky přečetli dětem výjezdový hasič, operátorka linky 112 či koordinátorka preventivně výchovné činnosti. Děti na stanici čekala také prohlídka a spousta informací o práci hasičů. S výstrojí hasiče se děti seznámily tak, že ho zkoušely obléknout k zásahu včetně dýchacího přístroje. Během akce děti zažily zcela neplánovaně výjezd, kdy hasiči museli opustit garáže kvůli technické pomoci. Na závěr se děti svezly obojživelným pasovým vozidlem.

V Jablonci nad Nisou představil pohádku "Dráček ohniváček" její pisatel, výjezdový hasič, Jiří Havlišta. V České Lípě pak pohádky dětem na stanici četla starostka města Mgr. Romana Žatecká.  

Akce byla záměrně směrována na 13. říjen, který je Mezinárodním dnem omezení přírodních katastrof (International Day for Natural Disaster Reduction). Tento den byl vyhlášen OSN v roce 1989. Právě při živelných pohromách jako jsou povodně, přívalové deště či větrné smrště jsou hasiči vidět nejvíce. Jsou zkrátka univerzálními záchranáři, kteří jsou tam, kde je třeba pomoci. Dnes však byli rádi, že mohli strávit den v mnohem klidnějších podmínkách s knížkou v ruce.

Foto: HZS LK, krajské ředitelství. 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI