Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ 2015 – EXTRÉMNÍ SPORTY 07.05.2015

    Dnes v areálu ÚO HZS Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou proběhl 41. Ročník tradiční oblastní soutěže družstev Soutěž mladých zdravotníků, která je určena dětem základních škol celého okresu. Soutěží pětičlenná družstva na pěti povinných stanovištích věnovaných první pomoci a dále svůj čas tráví účastí na dalších stanovištích, která jsou povinná, ale nebodovaná.

            V letošním roce se přihlásilo celkem 19 pětičlenných družstev, 6 družstev I. stupně a 13 družstev II. stupně ZŠ. Děti dnes kromě standartních stanovišť, kde předvádí svůj um v obvazových technikách a v transportu měli stanoviště s úrazem cyklisty při MTB jízdě, zraněné rychlosáňkaře a zavalené turisty lavinou.

Z volných stanovišť, bylo 10 volných stanovišť, Policie ČR- dopravní služba, vojenská zdravotnická služba, zdravotnická záchranná služba, útulek Dášenka, středisko volného času Vikýř, Vězeňská služba ČR - Věznice Rýnovice, městská policie, Vodní záchranná služba Jablonec nad Nisou a střední zdravotnická škola Liberec. Děti řešily kvízy, přiřazovaly střelivo ke zbraním, mohli spoutat do medvěda paní učitelku, slepit si obrázek z dřevěných korálků, pochodit ve skákacích botách, oprášit znalosti v silničních předpisech, resuscitovat fantoma, hledat srdíčko u psa Horáce nebo poznávat bylinky.

A jaké byly výsledky klání? Za první stupeň: 3. Místo obsadilo družstvo Kryštofa Kubína ze ZŠ Rádlo se 115 body, 2. Místo ZŠ Masarykova Tanvald  s velitelem Vendulou Betkovou  se 126 body a 1. Místo rovněž ZŠ Masarykova Tanvald s Lucií Fleišmanovou a 127 body z celkových možných 148.

Druhý stupeň mohl celkově získat 169 bodů, třetí se umístilo družstvo Elišky Havlové z MIŠMAŠ týmu (různých škol) se 141 body, druzí byli děti ze ZŠ Turnov s velitelkou Zuzanou Svobodovou a 145 body a 1 místo ZŠ Kokoním s velitelkou Petrou Krulichovou a 146 body.

A kde děti nejvíce chybovaly? „Myslím si, že si všichni vedli skvěle, ale často zapomínali na vlastní bezpečí (nebraly si rukavice), když neviděli proudit krev. Rovněž bylo letos těžší určit zranění, rozhodli jsme se, že neuděláme klasické krvácení a tak vlastně musely děti hodně odhadovat, co že se vlastně s těmi lidmi děje." Řekla ředitelka soutěže Havlová

Mezi nejhodnotnější ceny, které děti dostaly patřily batůžky na tělocvik (všichni účastníci) a pro vítězná družstva byla připravena nejnovější společenská stolní hra, kterou vymysleli členové ČČK Jablonec AKTIVNĚ  ŽIJEME ČERVENÝM KŘÍŽEM...

 

Kateřina Havlová, ředitelka soutěže

Autor: mjr. Mgr. Jan Mandl, DiS.

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI