Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Členové ozbrojených sil Jordánska zavítali na dva dny k hasičům 15.10.2014

V rámci třítýdenního pobytu v České republice navštívila včera a dnes delegace ozbrojených sil Jordánska Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Hasiči pro vojáky připravili zajímavý program, ve kterém se Jordánci dozvěděli spoustu nových informací a čas byl i na praktické dovednosti.

Včera skupina 30 členů jordánských ozbrojených sil absolvovala například přednášku na téma integrovaného záchranného systému a jeho fungování v České republice. Jordánci měli možnost si prohlédnout nové Krajské operační a informační středisko HZS LK a také zázemí liberecké stanice. Na stanici hasiči v rámci odborné přípravy prováděli výcvik na dekontaminaci, a tak byl Jordáncům vysvětlen postup při zřízení zjednodušené dekontaminace, která je prováděná běžnými věcnými prostředky ve vybavení družstva. Hasiči předvedli jak dekontaminaci osoby zasažené nebezpečnou látkou, tak dekontaminaci zasahujících hasičů. Součástí výcviku byla manipulace s nosičem kontejnerů a kontejnerem v ochranných oblecích.

Dnešní den byl zaměřený převážně na praxi a probíhal na stanici v Jablonci nad Nisou, kde vojáci zažili na vlastní kůži klecový polygon. Polygon prověřuje fyzickou a psychickou připravenost hasičů, protože simuluje reálné podmínky při zásahu včetně zakouření, zvukových, tepelných a světelných efektů. Celé „zátěžové kolečko" polygonu hasičů s výstupem do 6. patra cvičné věže a zvedáním závaží v posilovně (80x) měli Jordánci ve zjednodušené podobě. Polygon nebyl ani zakouřen a do cvičné věže šli pouze 1x. I tak zjistili, že s dýchacím přístrojem na zádech, maskou a helmou mají značně omezený pohyb, a obdivovali hasiče, že jsou schopní polygon zvládnout v plné výstroji a výzbroji.

Hasiči Jordánce seznámili s veškerou mobilní požární technikou a vybavením, které se skrývá za jednotlivými roletami cisteren. Vystoupat téměř do oblak pak mohli pomocí jablonecké automobilové plošiny, jejíž koš sahá do výšky 42 metrů.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI