Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Na Mělnicko vyjelo i pásové vozidlo HZS Libereckého kraje 10.06.2013
   Další technika HZS Libereckého kraje zamířila do oblasti Mělnicka. Včera hasiči dopravili do sektoru Vrbno - Zelčín své obojživelné pásové vozidlo. Tento pásák se hasičům již několikrát velmi osvědčil, dokáže projet jakýkoliv bahnitý terén a dokonce i plavat. A právě v místech, kde voda již pomalu opadává a nelze jezdit na člunech, stává se pásové vozidlo jedním (leckdy jediným) z dopravních prostředků pro zajištění zásobení a humanitární pomoci. Vedle obojživelného pásového vozidla Hägglunds poskytli hasiči také týlový kontejner do sektoru Lužec nad Vltavou.
    I nadále působí na Mělnicku „velitelský odřad" v obcích rozdělených do sektorů (Hořín, Kly, Lužec nad Vltavou - Vraňany a Vrbno - Zelčín) a je pravidelně prováděno jeho střídání. Stejně tak je zajištěno střídání pracovního „profesionálního odřadu" složeného z patnácti příslušníků HZS LK, který působí u Středočechů od soboty. Hasiči na mnoha místech pomáhají starostům s obnovou chodu vesnic, se zřízením a zásobením středisek humanitární pomoci, s likvidací uhynulých domácích i lesních zvířat, vyklízením a mytím objektů od bahna. Situaci však stále v některých lokalitách komplikují zatopené domy, zaplavené příjezdové komunikace či nefunkční rozvody elektrické energie. V terénu působí také psycholožka HZS LK, která poskytuje lidem psychologickou pomoc.
   Mezi novými odřady JSDHO jsou 3 jednotky, které odjely do Ústeckého kraje k týlovému zabezpečení stanového městečka pro dobrovolníky v části obce Záhořany, které jsou vzdáleny zhruba 1km od jedné z nejvíce postižených obcí  - Křešice.
 
Foto: ilustrační HZS LK

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI