Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

"Mise Afghánistán" III. 16.05.2012

   Včera večer se nám přihlásili z  Afghánistánu specialisté Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, jejichž cílem je analyzovat stav záchranných prací a krizového řízení v provincii  Lógar Pol-e-Alam. Společně s tamními lidmi se snaží posoudit možnosti změn a navrhnout systémová opatření pro budoucí rozvoj krizového řízení a požární ochrany v regionu. Přitom budou vycházet z pravidel a postupů, které se v rámci IZS v České republice osvědčily.

   Ale teď už k událostem, které nám poskytuje ředitel HZS LK plk. Ing. Roman Hlinovský a plk. Ing. Milan Zobač, ředitel odboru operačního řízení a komunikačních a informačních služeb. „V průběhu dne jsme se setkali s vedením Fire Department a s pracovníky departmentu krizového řízení Pol-e-Alam. S velitelem hasičské jednotky jsme zhodnotili aktuální situaci, vybavení mobilní technikou, ochrannými a technickými prostředky a odbornou přípravu. Probrali jsme možnosti vzájemné spolupráce a dohodli kooperaci při praktickém výcviku," popisuje Roman Hlinovský.

   Dále s pracovníky krizového managementu řešili systém spolupráce se záchrannými složkami, priority oddělení, způsob koordinace a řešení mimořádných událostí a sběr a sdílení dat v oblasti krizového řízení. „Průběžně úzce spolupracujeme s kolegy z civilní části Provinčního rekonstrukčního týmu a s vedením vojenského kontingentu," doplnil ředitel HZS LK.

   Na fotografiích jsou zachyceni naši odborníci nejen při důležitých jednáních, ale už i při přípravě výcviku pro záchranu osob z výšek a nad volnou hloubkou.    

   Pokud byste se rádi dozvěděli nějaké konkrétní informace o fungování požární ochrany v provincii, budu je ráda tlumočit a snažit se získat odpovědi. Dotazy můžete psát na email zdenka.strauchova@hzslk.cz.

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI