Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči se zapojili do kampaně „Uber plyn!“ 12.04.2012

  Kdo jiný by měl podpořit kampaň „Uber plyn!" v Libereckém kraji, než právě profesionální hasiči. Denně pomáhají nejen u požárů, ale také dopravních nehod, jejichž počty jsou velmi vysoké. Například v loňském roce zasahovali hasiči HZS LK u 880 nehod.  

   Kvůli vysokému počtu havárek byly také u Hasičského záchranného sboru ČR zavedeny jednotky s tzv. předurčeností „A" na zásahy u dopravních nehod. Tyto jednotky jsou zpravidla posíleny dvěma příslušníky na směnu a jsou vybaveny rychlým zásahovým automobilem nebo speciálně upraveným technickým automobilem. Vozidlo má v sobě hydraulické vyprošťovací zařízení, které je nezbytným pomocníkem v případě, že zraněná osoba zůstane ve vozidle zaklíněná.

    To ale není jediná činnosti, kterou jsou hasiči nápomocní, byť ji můžete nejčastěji vidět na různých prezentačních akcích či soutěžích. Než dojde k samotnému vyprošťování, hasiči musejí nejprve vůz stabilizovat a provést tzv. protipožární opatření. Co si pod tím představit? Hasiči musejí zamezit úniku provozních náplní nebo již uniklé kapaliny zasypat. Dále odpojí baterii, aby na vozidle nemohlo dojít ke zkratu, a vozidlo zajistí proti dalšímu pohybu. Při vyprošťování pak hasiči používají kromě hydraulického zařízení i další „vychytávky" jako stříhač pedálů, rozpěrný válec, zachycovač airbagů, rozbíječ skla a spoustu dalších.

   V případech, kdy jsou hasiči na místě dříve než záchranáři, poskytují zraněným první pomoc. Hasiči také zajišťují místo a okolí dopravní nehody, takže leckdy můžete vidět hasiče, jak řídí dopravu. Hasiči jsou zkrátka tým, který vždy pomůže.

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI