Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Bezpečná domácnost seniora 06.01.2015

   Příslušníci oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení spolu s oddělením prevence a územními odbory Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje připravili pro seniory Libereckého kraje v roce 2014 8 přednášek s názvem  „Bezpečná domácnost seniora". Hlavním tématem všech přednášek byla požární prevence v domácnosti seniora.

   Název byl původně zvolen kvůli zamýšlené spolupráci s Městskou policií Liberec, přičemž se tematika bezpečnosti občana měla rozšířit právě o prevenci požárů v domácnostech a základní informace z oblasti ochrany obyvatelstva. Ze spolupráce nakonec ze strany městské policie sešlo, a tak se HZS Libereckého kraje rozhodl uspořádat přednášky ve spolupráci s jednotlivými neziskovými organizacemi sdružujícími kluby důchodců, domy s pečovatelskou službou a Statutárním městem Jablonec nad Nisou.

   Senioři se na přednáškách měli možnost seznámit s nejčastějšími riziky vzniku požáru v domácnostech. Dozvěděli se, jak správně postupovat v případě vzniku požáru, jak a kdy použít jednotlivé typy hasicích přístrojů a jak si zabezpečit domácnost pomocí hlásiče požáru. Někteří si mohli prohlédnout výstroj a vybavení hasiče. Nechyběly ani informace o tom, jak je o občany postaráno v případě nutnosti evakuace při mimořádné události.

   Všichni si mohli vyzkoušet vyplnit jednoduchý test s otázkami z přednášené tematiky. Za odměnu si odnesli stolní kalendář pro „babičky a dědečky" na rok 2015, který obsahuje důležité rady i vtipné obrázky nejen z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

   Na konci každé přednášky se rozpoutala diskuse, při které se senioři ptali například na správné lhůty čištění komínů, revize plynových kotlů a průtokových ohřívačů vody, nákup hasicích přístrojů a další praktické informace.

   Přednášek se zúčastnilo celkem 241 žen a mužů z klubů seniorů sdružených pod Komunitním střediskem Kontakt Liberec, Centrem sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o., z domů s pečovatelskou službou v Jablonci nad Nisou, České Lípě a Novém Boru.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 4. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI