Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Informace a zajímavosti > Školení

:: Školení

Vzdělávání v oblasti krizového řízení starostů obcí Libereckého kraje 01.03.2019

Na konci února pořádal Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje vzdělávání starostů a primátorů obcí Libereckého kraje zaměřené na přípravu na mimořádné události a krizové situace a jejich řešení v rozsahu podle aktuální Koncepce vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení. Vzdělávání proběhlo ve dvou termínech, 26. a 28. února 2019, v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Na první termín byli pozváni starostové obcí spadajících pod obce s rozšířenou působností Liberec, Frýdlant, Česká Lípa a Nový Bor, druhý termín byl určen pro ORP Jablonec nad Nisou, Železný Brod, Tanvald, Jilemnice, Semily a Turnov.

Vzdělávání zahájil ředitel HZS LK plk. Ing. Luděk Prudil a účastníky školení přišel v úterý 26. 2. osobně pozdravit také hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Ředitel HZS LK představil starostům ředitele jednotlivých územních odborů HZS LK a požádal starosty o aktivní přístup při předcházení a řešení mimořádných událostí. Zdůraznil, že HZS LK je připraven starostům kdykoliv poskytnout radu nebo potřebnou součinnost.

Celodenní program byl rozčleněn do tří bloků. První blok prezentací patřil HZS LK, jehož příslušníci se věnovali především problematice bezpečnostního systému, ochrany obyvatelstva, spolupráce s nestátními neziskovými organizacemi, integrovanému záchrannému systému a jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí. Ve druhém bloku si starostové mohli vyslechnout od ředitelů krajské veterinární správy a krajské hygienické stanice informace k veterinárním a hygienickým opatřením při řešení mimořádných událostí a krizových situací a možnosti spolupráce s Policií ČR. Třetí blok byl vyhrazen přednáškám pracovníků Krajského úřadu Libereckého kraje, kteří se věnovali tématům z oblasti krizového řízení, zdravotnictví, HOPKS, finančního zabezpečení a obranného plánování.

Vzdělávání starostů obcí se pořádají v pravidelných čtyřletých cyklech, vždy po komunálních volbách. V letošním roce bylo proškoleno 113 zástupců obcí, z toho 103 starostů z 215 obcí a 1 městského obvodu našeho kraje. Největší zájem ze strany starostů byl o problematiku týkající se jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí a financování nákupů požární techniky.

Foto: por. Mgr. Iva Michalíčková, plk. Mgr. Michal Dvořák

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI