Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Informace a zajímavosti > Školení

:: Školení

Liberečtí hasiči absolvovali výcvik ve vyprošťování 19.03.2014
   Včera měli možnost hasiči ze stanice Liberec v rámci dlouholeté spolupráce s kolegy z Hasičského záchranného sboru podniku Škoda Auto a. s. absolvovat v Mladé Boleslavi velice zajímavé školení pro jednotky předurčené k zásahům u dopravních nehod. Informace, které hasiči získali, okamžitě využijí v praxi, neboť stále častěji jezdí k vážným nehodám, při kterých vyprošťují zaklíněné řidiče či spolujezdce. Kvůli záchraně lidského života nemohou hasiči ztrácet drahocenné minuty a musejí zvolit ten nejrychlejší způsob vyproštění. K tomu potřebují dokonale znát, co se skrývá pod plechy aut nejen teoreticky, ale i prakticky.
   Nejprve hasiči zavítali na učebnu, kde se seznámili s rozmístěním bezpečnostních prvků, se zásadami vyprošťování při neaktivovaném či aktivovaném airbagu, dozvěděli se o plnícím plynu airbagů, dislokaci airbagů či uložení akumulátorů v jednotlivých typech vozů. Podnětné informace byly o vhodných místech pro dělení karoserie, neboť výrobci automobilů kvůli bezpečnosti posádky používají více vysokopevnostních prvků. Probírána byla i specifika vozů na plyn, CNG či elektromobily.
   Při praktickém výcviku si hasiči zkoušeli na testovacím voze různé metody a postupy při záchranných pracích. K dispozici měli svůj technický kontejner, který s nimi přijel z liberecké stanice a který je určen především pro řešení velkých nebo hromadných dopravních nehod, zajištění nestabilních konstrukcí, vyprošťování nebo zvedání břemen pomocí pneumatických vaků. Obsahem kontejneru jsou i 3 sady hydraulického vyprošťovacího nářadí. Kontejner získali hasiči vloni v rámci projektu „Zvýšení akceschopnosti HZS ČR pro záchranné a likvidační práce při živelních pohromách", který byl realizován spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie.
 
Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI