Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Informace a zajímavosti > Školení

:: Školení

Hasiči za mřížemi 07.03.2012

   Dnes se dostala směna profesionálních hasičů za mříže Vazební věznice Liberec. Ne, že by provedli něco špatného, ale naopak aby zde v případě vzniku požáru mohli dobře a rychle zasáhnout. Hasičům byl poskytnut vstup do všech částí objektu a při své prohlídce se zaměřili na umístění zdrojů energií, možnou dopravu vody či evakuaci personálu a odsouzených. Ta by byla v případě mimořádné události hodně náročnou, neboť by bylo třeba evakuovat kolem 400 lidí.

   Jelikož se vazební věznice nachází v centru města, hasiči byli seznámeni s bezpečnostními prvky - mechanickými překážkami, propracovaným elektronickým a monitorovacím systémem, dále pak rentgenovým zařízením.   

   Aby se hasiči v budově dobře orientovali, byla jim ukázána možnost spojení s operačním střediskem vazební věznice pomocí speciálních hlásičů umístěných po chodbách i celách, dále byli upozorněni i třeba na barevné odlišení dveří u jednotlivých pater či vysvětlivky nalepené přímo na dveřích cel. Velmi důležitá byla sdělení i ohledně zabezpečení vjezdu do objektu, kdy by hasiči museli řešit ustavení techniky a dodávku vody.

    Díky návštěvě hasiči zkrátka získali spoustu cenných informací. „Cílem prohlídky bylo poznat systém protipožárního zabezpečení a částečně i způsoby možného pohybu hasičů v jednotlivých uzavřených úsecích včetně pohybu ohrožených vězňů, místa jejich soustředění a zajištění proti útěku," doplnil velitel liberecké stanice mjr. Ing. Jaromír Mottl. Podobný exkurz měli hasiči i včera a poslední směna vyrazí do věznice zítra.

  Vazební věznice Liberec byla postavena již v roce 1877, kdy sem odsouzené vozili ještě kočárem. Dnes slouží jak pro výkon vazby, tak pro výkon trestu odnětí svobody.

   

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI